Jdi na obsah Jdi na menu

propozice výstavy

15. 11. 2013

Vážení přátelé morčat,

dovoluji si Vás pozvat na 2. výstavu morčat  v Benešově nad Ploučnicí .

Výstava se uskuteční 10. listopadu 2013  ve vytápěných prostorách kulturního domu v Čapkově ulici čp. 477.

V budově je možnost občerstvení , nedaleko v centru města  je restaurace, obchody apod. Fotodokumentace z minulé výstavy je k dispozici na webu : www.cschbenepl.estranky .cz . V celém KD je zákaz kouření! Psům je vstup povolen, ale jenom těm co se neživí morčaty☺

V předsálí bude doprovodný program určený  pro děti a nadcházející dobu adventní .

Pro morčata budou připraveny výstavní klece v nich  misky s vodou a granulemi pro morčata , podestýlka – Asan pet, pro Skinny a Baldwiny budou v klecích místo podestýlky

termopodložky v celé ploše klece . Různé domečky a pelíšky v klecích jsou povoleny, V sálu bude teplota 21 stupňů, průvan tady neznáme.  

 

Počet zvířat na výstavě :

 

Standart A  :  200 klecí

Standart B :   Cuy   8 klecí                                                                                                            Standart B :   Baldwin a Skinny  26                                                                                                Standart C :   26 klecí                                                                                                                      Prodej :         dle zájmu až 24 klecí , neplatí se klecné pouze startovné

                     prodávat se budou jen morčata členů Základní organizace morčat a jiných hlodavců.

Prodávající mají možnost použít jednotné prodejní lístky,budou k dispozici na webu, klece budou opatřeny svazovými visačkami.  Prodej morčat  si zajišťuje sám vystavovatel.  V kleci mohou být maximálně 3 morčata.Prosím dbejte na snášenlivost zvířat. Nesmí být samci a samice dohromady. Minimální váha   prodávaných mláďat je 250g a nesmí být mladší 4 týdnů. Zakázáno je vystavení a prodej březích a kojících samic!

 

Maximální počet morčat přihlášených jedním vystavovatelem není stanoven.

Poplatek startovné :  60 Kč  

Poplatek klecné :      60 Kč

Vystavovatelé s doprovodem mají volný vstup + katalog

Vstupné pro veřejnost: Dospělí 30 Kč a děti 10 Kč

Registrace na výstavu:  proběhne prostřednictvím registračního systému od 1. října 2013               http://vystavy.klubmorcat.cz   uzávěrka přihlášek a plateb je 31.října 2013.

 

Platba převodem na účet:  255803286 / 0300   Do zprávy pro příjemce napište Vaše jméno a příjmení, variabilní symbol vám vygeneruje registrační systém.

Přejímka : Morčata prosím dodejte na výstavu  od 7 do 9 hodin, ať se může začít posuzovat a výstava se neprotáhne do nočních hodin J  

Na výstavu budou přijata morčata klinicky zdravá . Prosím pozor na kožní parazity zejména všenky! Nemocná morčata nebudou na výstavu přijata a výstavní poplatky nebudou vráceny .

Přejímkou musí projít všechna morčata i prodejná či pro případné registrace. Potvrzení vygenerované registračním systémem nemusí být potvrzené vet. lékařem, ale musí každý vystavovatel ho opatřit vlastním čestným prohlášením že má chov prostý infekčních onemocnění a má morčátka  zdravá, nebo ho mít potvrzen svým vet. lékařem , záleží na každém jak se rozhodne. Přejímku morčat v předsálí KD zajistí Klinika malých zvířat Hanzlík &Křeček.

 

 

 

 

Posuzují : Mgr.et Bc. Andrea Kroftová, MVDr. Denisa Vítková a Anna Havlínová                                              

 

Ocenění:

O ocenění vystavených morčat rozhodnou posuzovatelé , počet oceněných míst v jednotlivých kategoriích bude stanoven úměrně počtu přihlášených morčat či kolekcí. Podmínkou udělení ceny je bodový zisk minimálně 93bodů včetně.

 

Ocenění ve standardu A + B:

1., 2. a 3. nejlepší morče plemene a ve třídě  

Při malém počtu morčat v plemeni se věkové třídy budou slučovat .

Ocenění ve standardu C:

1., 2. a 3. nejmazlivější mazlíček 

 

Ostatní ocenění:  

Nejlepší pár výstavy (2 morčata ve stejném plemeni a barvě, musí být zastoupena obě pohlaví.)

Nejlepší kolekce výstavy (4 morčata ve stejném plemeni, barvě a třídě, musí být zastoupena obě pohlaví.)

Nejlepší chovná skupina (4 morčata ve stejném plemeni, barvě a různé třídě, musí být zastoupena obě pohlaví.)

Nejlepší morče výstavy     BEST IN SHOW                   

Morče smolař

Hlasovací ocenění :  poháry věnuje Město Benešov nad Ploučnicí

Morče sympaťák -    hlasovacími lístky zvolí návštěvníci výstavy                               

 

 

 

Garant výstavy :  Smejkal Luděk-  chs Pišta  , cschbnpl@seznam.cz , Tel : 728 549